Zaujímavé knihy na stiahnutie

Elektronické knihy

Elektronické knihy patria v dnešnej dobe medzi veľmi populárne za čo vďačia najmä príchodu nových čítačiek kníh a tabletov na trh v posledných rokoch. Čítačky dnes už na trh dodáva viacero firiem, ale za ich objavenie na trhu má najväčší podiel americká firma Amazon.com, ktorá v roku 2007 prišla so zariadením Kindle, ktoré dovtedy na trhu nebolo. Odvtedy už vyšli ďalšie tri nové prototypy tohto revolučného zariadenia v oblasti elektroniky a elektronických kníh.

Tie existujú už dlhšiu dobu, ale neboli veľmi obľúbené nakoľko čítanie z monitoru počítača alebo notebooku, pokiaľ nebol LCD tak bolo dosť náročné na oči. Tieto čítačky fungujú na tzv. “elektronickom papieri” , ktorý je veľmi šetrný na oči a môžte pozerať na obrazovku aj niekoľko hodín. Aj to je jednou z ďalších výhod čítačiek Kindle, ktorých baterky majú výdrž až niekoľko týždňov až mesiacov a pritom ich na bitie na plnú batériu netrvá viac ako 5 hodín.

Elektronické knihy si môžte stiahnuť buď priamo zo stránok Amazon.com, kde môžte nájsť vo viac ako 100 jazykoch, ale taktiež si ich môžte voľne stiahnuť z rôznych internetových portálov. Na týchto portáloch je množstvo kníh, ktoré by ste si aj museli inak zakúpiť. Jediné riziko pri sťahovaní je to, že sa vám môžu dostať do vášho zariadenia vírusy, ktoré môžu ovplyvniť jeho výkon.

Mohlo by vás zaujímať:


This entry was posted in Nezaradené and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Similar posts

Comments are closed.