Zaujímavé knihy na stiahnutie

Kindle recenzia

Kindle je populárne zariadenie, ktoré slúži ako čítačka elektronických kníh. Jej princíp je založený na unikátnej technológii elektronického papieru, ktorá umožňuje lepšiu čitateľnosť a má aj omnoho väčšiu výdrž ako batérie na LCD. Táto čítačka je vyrábaná a predávaná známou spoločnosťou Amazon.com.

Je to známa americká firma, ktorá je vlastníkom rovnomenného internetového obchodu, ktorý je jedným z najstarších obchodov na internete vôbec (pôsobí už od roku 1994, vtedy však ešte pod menom Cadabra.com). Firma predáva spomínané Kindle čítačky už od roku 2007, keď prišla s prvou generáciou Kindle1. Odvtedy vyšli ďalšie tri prototypy , posledný z nich vyšiel koncom roka 2011. Čítačka ma rozmery o veľkosti približne rovnakej ako formát A5, okrem tej ktorá vyšla naposledy, ktorej rozmery sa blížia už k veľkosti formátu A4.

Knihy, ktoré si môžte prezerať na na týchto zariadeniach sa dajú kúpiť v obchodoch Amazon.com  a ich ceny sa pohybujú na veľmi prijateľnej úrovni ( často lacnejšie ako nákup klasických kníh). Knihy si do Knidla môžte vložiť prostredníctvom USB portu alebo bezdrôtovo cez wifi pripojenie.

Comments are closed.