Zaujímavé knihy na stiahnutie

Knihy do kindle

Kindle je známy výrobok od americkej firmy Amazon.com. Táto firma vznikla v roku 1994 a začala fungovať ako jeden z prvých online e-shopov. V dnešnej dobe patrí medzi najväčšie internetové obchody vôbec a zamerali sa aj na výrobu spomínaného produktu Kindle. To je zariadenie, ktoré sa používa ako čítačka elektronický kníh, ktoré sa stali v poslednej dobe veľmi obľúbené čo má na svedomí aj tento produkt.

Tento produkt je založený na technológii elektronického papiera, ktorý umožňuje lepšiu prehľadnosť a aj omnoho vyššiu výdrž batérie ako na klasických LCD monitoroch. Veľkosť tohto zariadenia je podobná formátu veľkosti A5 a jeho batéria vydrží až niekoľko týždňov a jej nabíjanie na 100% netrvá dlhšie ako 4 hodiny. Knihy môžte do tohto zariadenia nahrávať pomocou wifi-pripojenia alebo cez micro USB port. Napríklad pri pamäti Kindla 4GB sa vám sem zmestí až 3000 kníh.

Knihy, ktoré si sem chcete nahrať si môžte buď zakúpiť priamo online na Amazon.com (teda samozrejme v slovenskej alebo českej verzii), kde je niekoľko tisíc titulov na výber. Alebo si môžte aj vybrať, že si ich stiahnete z akejkoľvek stránky, kde sú tieto knihy nahraté. Jediný problém, ktorý však môže vzniknúť pri sťahovaní kníh z iných serverov je riziko výskytu vírusov alebo aj ne-kompatibility príslušných kníh, ktoré vám sa potom nemusia spustiť v Kindle.

Ak už Kindle vlastníte, rozhodne by ste nemali minúť program Calibre, čo je program pre správu a editáciu elektronických kníh a dokumentov. S jeho pomocou ľahko prevedieteprakticky akýkoľvek dokument do formátu, ktorý podporuje Kindle. Program si môžete ľahko stiahnuť napríklad na weboch http://stiahnut.sk nebo http://softmania.sk.

Mohlo by vás zaujímať:


This entry was posted in Nezaradené. Bookmark the permalink.

Comments are closed.