Zaujímavé knihy na stiahnutie

Knihy o Mafii

Mafia je fenomén, ktorý v ľuďoch po celom svete vzbudzuje rešpekt, ale aj zvedavosť a mierny obdiv. Mafia vznikla na sicílskom polostrove v Taliansku, jej názov má vystihovať niečo ako ctihodnú spoločnosť. Ctihodná spoločnosť je v tomto význame, trošku nadhodnotená a treba ju brať s rezervou. Títo muži sú ctihodní len vo svojom poňatí, inak sú to väčšinou bezcitní ľudia, ktorí nemajú problém s násilím.

Svoje “ctihodné” postavenie si budujú vyhrážkami, ľsťou a násilím. V mestách, kde pôsobí mafia o nej väčšinou každý vie, ale nikdy o nej nikto nehovorí, lebo sa bojí. Mafia má pod palcom vo väčšine miest hazard, nevestince ale aj obchod so zbraňami alebo drogami. Od ľudí si vyberajú výpalné, ktoré však mafia vyžaduje od nich pod zámienkou “platenia za ochranu”. Veľa ľudí sa bojí a nakoniec radšej zaplatí, ale tí ktorí odmietnu to môžu niekedy až veľmi trpko oľutovať.

Na túto tému bolo napísaných už množstvo kníh, ktoré rozprávajú o praktikách mafie v minulosti aj súčastnosti. Ale jednoznačne najznámejšou knihou, ktorá kedy vyšla je Krstný otec od Maria Puza. Ktorá zobrazuje vojnu veľkej mafiánskej rodiny Corleone a ostatných štyroch podobných rodín, ktoré majú rozdelené spoločne celý New York, príbeh je veľmi pútavý a kniha, ktorá vyšla v roku 1969 je do dnešnej doby jedným z najlepších bestsellerov.

Mohlo by vás zaujímať:


This entry was posted in Nezaradené and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.