Zaujímavé knihy na stiahnutie

Knihy pre dievčatá

Knihy pre dievčatá patria medzi veľmi obľúbené medzi mladými slečnami a dospievajúcimi dievčatami. Sú to rôzne knihy v ktorých sú opisované rôzne situácie, s ktorými sa môžu mladé dievčatá stretnúť. Medzi ne patria rôzne ľúbostné romániky s chlapcami, ale aj problémy v kolektíve alebo doma u rodiny. Knihy sú písané buď ako príbehy iných dievčat s ktorými sa ich čitateľky môžu stotožniť, alebo aj v knižkách môžu byť samotné rady pre dievčatá ako sa s danou situáciou vysporiadať.

Medzi knižky, ktoré sú písané formou románu patrí napríklad Anna zo zeleného domu - čo je príbeh o mladej dievčine, ktorá sa stane sirotou a adoptujú si ju dvaja prostí vidiečania, ktorými sú súrodenci Marilla a Matej. Anna, ktorá je veľmi temperamentná im spočiatku svojimi nečakanými činmi spôsobí nejdenu vrásku na čele, ale nakoniec však prídu na to že Anna im doniesla do života nový zmysle a energiu. Kniha rozpráva rôzne príbehy mladej Anny, ktoré sú niekedy veľmi úsmevné ale niekedy aj smutné.

Druhým typom sú knihy, ktoré mladým slečnám radia ako jednať v určitých situáciach najmä ohľadne chlapcov. Medzi takýmito kniha sa oplatí zmieniť napríklad Chlapci a iné katastrofy od Thomasa Brezinu alebo Ženy sú z Venuše a muži z Marsu, ktorá tiež pochádza od mužského autora Johna Graya.

Mohlo by vás zaujímať:


This entry was posted in Nezaradené and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.